advert 1
advert 2
advert 3

 

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Hans (Hans)

 • Offline
 • Ranga: Fresh Boarder
 • Data rejestracji: 12/27/2010
 • Ostatnia wizyta: 12/29/2012
 • Strefa czasowa: GMT +0:00
 • Czas lokalny: 02:35
 • Wiadomości: 11
 • Odsłon profilu: 1540
 • Oklaski: 0
 • Miejsce: Nieznany
 • Płeć: Nieznana
 • Data urodzenia: Nieznana

Podpis

Posty

Posty

emo
Dzięki za info, a jakich to jest autorów, jeśli pamiętasz?
Wielka gramatyka jez ...
emo
Ciekawa oferta, myślę że zainteresowani odpowiedzą. Czy do obowiązków wchodzi również granie z klientami? -> to byłaby chyba praca marzeń
Praca Wrocław
Kategoria: Praca w Polsce
emo
zerstören - niszczyć, zepsuć, demolować (np. sich selbst zerstören - niszczyć się)
Zabawa - ostatnia li ...
emo
Nie ma sensu tłumaczyć, tak jak nie tłumaczy się polskich nazwisk na języki obce. Jedynie dla własnej wiadomości, dla poznania etymologii.
Tak na marginesie to faktycznie większość niemieckich nazwisk oznacza nazwy zawodów:
Müller - czyli młynasz (chyba najpopularniejsze nazwisko niemieckie, odpowiednik naszego Kowalskiego)
Schmidt to kowal, Schneider to krawiec, Fischer to rybak, Zimmermann to cieśla i tak dalej. Nawet znane nazwisko jak Wagner ponoć pochodzi od Waggoner czyli ten kto transportuje.
Ale są też oczywiście i inne „niemieckie” nazwiska, jeżeli już o sportowcach mowa czyli np. Klose czy Podolski:)
Niemieckie nazwiska
emo
Co po oglądaniu skoro Polski już nie ma? Teraz pozostaje się przerzucić na kibicowanie Niemcom albo Hiszpanii;)
Chcesz zobaczyć mecz ...
Kategoria: Inne
emo
zufrieden - zadowolony
Zabawa - ostatnia li ...
emo
Witajcie,

Proponuję wszystkim następującą zabawę. Wpisuję jako pierwszy słówko. Ostatnia litera musi być pierwszą literą kolejnego słowa. Dzięki temu można szybko nauczyć się wielu słówek no i oczywiście wzbogacić słownictwo.

Miłej zabawy!
Zabawa - ostatnia li ...
emo
Moim zdaniem najlepsze filmy niemieckie to (kolejność przypadkowa):

Das Boot czyli Okręt
Bardzo mi się podobał, wszystko w tym filmie jest na wysokim poziomie, nawet soundtrack - główny motyw zna chyba każdy, nawet jeśli nie oglądał tego filmu. Poza tym dbałość o detale, reżyseria, gra aktorów, rewelacyjnie oddane emocje tego co działo się na okręcie. Film odbiega od produkcji w "amerykańskim stylu" i to wydaje mi się również jego plusem. Nie wiem czy to jest najlepszy niemiecki film ale na pewno najlepszy film w tematyce marynarki wojennej czy walk na morzu podczas II wojny światowej.

Good bye, Lenin
Bardzo zabawny film. Doceniam pomysł na scenariusz - ktoś wymyślił na prawdę ciekawą historię, co ma przełożenie w filmie. Śmieszne były zwłaszcza te wszystkie mistyfikacje aby utrzymywać matkę w nieświadomości upadku komunizmu.

Der Untergang czyli Upadek
Bardzo dobrze obsadzony Adolf Hitler, a myślę, że niełatwo jest aktorowi zmierzyć się z taką rolą. Poza tym film jest ciekawy gdyż przedstawia w jak bardzo wyimaginowanym świecie znajdował się führer pod koniec swojego życia - krótko mówiąc, nawet wtedy wydawało mu się, że jest w stanie jeszcze wygrać wojnę.

Das Experiment czyli Eksperyment
Thriller oparty na eksperymencie psychologicznym nazwanym "Stanford Prison Experiment" - czyli podział ochotników na dwie grupy: strażników i więźniów. Nie będę pisał co działo się dalej, żeby nie zdradzić fabuły. Natomiast potem widziałem wersję amerykańską filmu (remake filmu niemieckiego) z 2010 roku i moim zdaniem jest zdecydowanie gorsza od oryginału niemieckiego. Przede wszystkim wersja amerykańska jest dużo bardziej spłycona, natomiast w wersji niemieckiej dużo więcej jest elementów psychologi, można powiedzieć film jest bardziej ambitny. Zresztą, może to być kolejny dowód na to, że można zrobić dobre europejskiej kino, a przynajmniej znacznie lepsze od amerykańskiego.

Herz aus Glas czyli Szklane serce
Film Wernera Herzoga. Dosyć trudny ale na pewno godny uwagi. Ciekawa ścieżka dźwiękowa.
Najlepszy film niemi ...
emo
Sehr lustig
Humor auf Deutsch
Kategoria: Auf Deutsch
emo
Witajcie,

Ostatnio natrafiłem w Rzeczpospolitej na ciekawy artykuł poświęcony akcji "oczyszczania" języka niemieckiego z anglicyzmów. Mianowicie, w jednym z ministerstw niemieckiego rządu, jego minister zabronił używania zwrotów/określeń anglojęzycznych, które w zamian mają być zastępowane obowiązkowo ich niemieckimi odpowiednikami. Dla przykładu, bardzo popularne angielskie słówko "laptop" zastąpione zostało słówkiem "Klapprechner", czyli składany komputer

Myślę jednak, że postępujące rozpowszechnienie angielskich zapożyczeń jest nie do zatrzymania, bez względu czy chodzi o język niemiecki, polski czy też jakikolwiek inny.

Pozdrawiam wszystkich!
"Denglish" czyli czy ...
emo
Jak dla mnie Alle Anderen.

Mam wrażenie, że to jeden z nudniejszych filmów jakie w ogóle ostatnio widziałem. Pomimo tego, że film dostał Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale 2009 r. w dwóch kategoriach to w zasadzie jest to film o niczym. Gra aktorów dosyć "plastikowa", bez większych uczuć. Nie pamiętam teraz jej nazwiska ale nie podobała mi się w szczególności gra głównej aktorki. Ogólnie film dłużył się w nieskończoność.
Może ktoś ma inne zdanie. A może po prostu ja nie lubię dramatów i w tym problem... Może nie jest to najgorszy film niemiecki i pewnie rzucicie inne lepsze gnioty ale z nowszych filmów to właśnie ten film przychodzi mi na myśl.

Ciekaw jestem recenzji na zasadzie "ostrzeżeń" przed innymi filamami, tak aby wiedzieć czego unikać

Zatem rozpoczynam mocno subiektywny ranking pod tytułem "najgorszy film niemiecki" albo jak kto woli "tego filmu nie oglądaj"

Pozdrawiam
Najgorszy film niemi ...
emo
Witajcie,

zapraszam wszystkich do wpisywania ulubionego miejsca w Berlinie, może to być lokal, ulica, budynek, plac cokolwiek, najlepiej z wyjaśnieniem dlaczego właśnie to miejsce.

Jako inicjujący temat muszę stwierdzić, że ogromne wrażenie na mnie zawsze robi Hauptbahnhof, czyli berliński dworzec główny. Ponoć jest drugim co do wielkości dworcem w Europie, zresztą po dworcu w Lipsku. No i ta czystość...
Ulubione miejsce w B ...
COM_KUNENA_MORE
Wygenerowano w 0.11 sekundy