advert 1
advert 2
advert 3

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

List, matura podstawowa.
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: List, matura podstawowa.

List, matura podstawowa. 5 lata, 2 mies. temu #536

• Ypsilon
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Jestem w drugiej LO i za parę dni piszę próbną maturę z niemieckiego na poziomie podstawowym, dlatego w ramach ćwiczeń napisałem zadanie z matury zeszłorocznej. Bardzo proszę o dobitne wytknięcie mi wszystkich błędów

Od niedawna mieszkasz w Berlinie z dwójką młodych ludzi we wspólnym mieszkaniu.
W e-mailu do kolegi z Niemiec:
- wyjaśnij, dlaczego taka forma zamieszkania Ci odpowiada
- opisz swoich współlokatorów
- przedstaw podział Waszych obowiązków związanych z prowadzeniem wspólnego gospodarstwa domowego
- zrelacjonuj imprezę, którą ostatnio razem zorganizowaliście.

Hallo,
wie geht es dir? Bei mir ist alles O.K. Entschuldigung, dass ich dir so lange nicht geschrieben hebe. Seit zwei Woche wohne ich in einer Wohngemeinschaft mit meinen zwei Kollegen: Paweł und Gaweł. Diese Situation gefällt mir, weil wie die Haushalten teilen können und die Mitte zusammen zahlen. Ich mag meine Mitwohnern. Paweł ist ruhig, fleißig und sparsam, Gaweł ist nich ruhig, verrückt und unternehmungdlustig, trotzdem verstehen sie sich sehr gut und streiten sich nur selten. Wir teilen die Haushalten, z.B ich putze den Fenstern, Paweł räumt auf und Gaweł macht Einkäufe. Am Wochenende haben wir eine Party gegeben. Die Party war wunderbar! Schade, dass du nich gekommen hat.
Bis bald!

Odp: List, matura podstawowa. 5 lata, 2 mies. temu #542

• sara
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Pare gramatycznych beldow jest...

....nicht geschrieben hAbe. Seit zwei WocheN ......
-diese Situation gefällt mir: gramatycznie korrekt , ale jakos dziwnie brzmi- weil WIR die HaushaltE ( lepiej : Die Haushaltsaufgaben) . ..Ich mag meine MitbewohneR. ....Gawel ist unruhig ( nicht ruhig sie nie mowi)...... und streiten nicht ( bez sich). Wir teilen die HaushaltE ( lepiej die Aufgaben itp) , zB. ich putze DIE Fenster.... eine Party gefeiert. ......dass du nicht gekommen BIST.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.34 sekundy