advert 1
advert 2
advert 3

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Jak uczyć się języków obcych ?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Jak uczyć się języków obcych ?

Jak uczyć się języków obcych ? 8 lata, 2 mies. temu #177

• Boczek952
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Witam wszystkich macie jakies sprawdzone sposoby , metody nauki jezyka niemieckiego . Potrzebuje podszkolic swoj jezyk poniewaz znalazlem prace w ktorej trzeba znac ten jezyk . Prosze o pomoc z gory dzieki

Odp: Jak uczyć się języków obcych ? 8 lata temu #181

• DarekCz
  • Senior Boarder
  • Oklaski: 1
Nic lepszego nie da się wymyślić niż mówić, słuchać, czytać!

Odp: Jak uczyć się języków obcych ? 8 lata temu #182

• anna_242
  • Fresh Boarder
Ja osobiście polecam przede wszystkim oglądanie niemieckich kanałów w tv czy nawet na youtubie. Moim zdaniem samą umiejętnością mówienia i pisania nie wiele zdziałamy. W szkołach uczy się nas bardziej gramatyki i poprawności językowej, niż słuchania ze zrozumieniem. No a tak poza oglądaniem, to możesz też pogadać ze znajomym po niemiecku np. na skypie czy po prostu prowadzić rozmówki na facebooku czy gg. Chodzi o to, by posługiwać się językiem tak często, jak to jest tylko możliwe. Przeczytałam też w artykule opracy.eu/2013/06/jak-skutecznie-nauczyc-sie-jezyka-obcego.html, że dobrze byłoby abyś pisał po prostu na forach, gdzie posługują się językiem niemieckim. Poznasz na pewno troszkę więcej słownictwa - no przynajmniej bardziej zaawansowanego
Chętnie poznam jeszcze jakieś inne metody nauki, bo sama chce się podszkolić ale angielskiego. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 8 lata temu przez anna_242.

Odp: Jak uczyć się języków obcych ? 8 lata temu #184

• DarekCz
  • Senior Boarder
anna_242 napisał:
Moim zdaniem samą umiejętnością mówienia i pisania nie wiele zdziałamy.

Nie przesadzajmy. Jeżeli ktoś posiada dobrą umiejętność mówienia i pisania, to już na prawdę dużo

Odp: Jak uczyć się języków obcych ? 8 lata temu #185

• anna_242
  • Fresh Boarder
DarekCz napisał:
anna_242 napisał:
Moim zdaniem samą umiejętnością mówienia i pisania nie wiele zdziałamy.

Nie przesadzajmy. Jeżeli ktoś posiada dobrą umiejętność mówienia i pisania, to już na prawdę dużo

No może faktycznie, troszkę przesadziłam. Porozumieć to się porozumiemy, ale np. w pracy wymaga się od nas bardziej zaawansowanej znajomości, no i takiej lekkości w posługiwaniu się językiem Poza tym, tak jak napisałam - trzeba umieć też słuchać, żeby nie walnąć jakiejś wtopy.

Odp: Jak uczyć się języków obcych ? 7 lata, 10 mies. temu #189

• DarekCz
  • Senior Boarder
anna_242 napisał:
No może faktycznie, troszkę przesadziłam. Porozumieć to się porozumiemy, ale np. w pracy wymaga się od nas bardziej zaawansowanej znajomości, no i takiej lekkości w posługiwaniu się językiem Poza tym, tak jak napisałam - trzeba umieć też słuchać, żeby nie walnąć jakiejś wtopy.

To już jest kwestia zaawansowania naszej umiejętności językowej.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.15 sekundy