advert 1
advert 2
advert 3
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Najlepszy film niemiecki

Najlepszy film niemiecki 6 lata, 6 mies. temu #23

• DarekCz
  • Senior Boarder
  • Oklaski: 1
Skoro jest temat o najgorszym filmie niemieckim, to warto podyskutować o tym najlepszym. Parę propozycji:
Biegnij Lola, biegnij
Upadek
Okręt (Das Boot)
Fałszerze (z Austrią)
Good Bye, Lenin
Życie na podsłuchu
A może coś starszego: Metropolis, Niebo nad Berlinem. Co lubicie, co cenicie?

Odp: Najlepszy film niemiecki 6 lata, 6 mies. temu #31

• Hans
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Moim zdaniem najlepsze filmy niemieckie to (kolejność przypadkowa):

Das Boot czyli Okręt
Bardzo mi się podobał, wszystko w tym filmie jest na wysokim poziomie, nawet soundtrack - główny motyw zna chyba każdy, nawet jeśli nie oglądał tego filmu. Poza tym dbałość o detale, reżyseria, gra aktorów, rewelacyjnie oddane emocje tego co działo się na okręcie. Film odbiega od produkcji w "amerykańskim stylu" i to wydaje mi się również jego plusem. Nie wiem czy to jest najlepszy niemiecki film ale na pewno najlepszy film w tematyce marynarki wojennej czy walk na morzu podczas II wojny światowej.

Good bye, Lenin
Bardzo zabawny film. Doceniam pomysł na scenariusz - ktoś wymyślił na prawdę ciekawą historię, co ma przełożenie w filmie. Śmieszne były zwłaszcza te wszystkie mistyfikacje aby utrzymywać matkę w nieświadomości upadku komunizmu.

Der Untergang czyli Upadek
Bardzo dobrze obsadzony Adolf Hitler, a myślę, że niełatwo jest aktorowi zmierzyć się z taką rolą. Poza tym film jest ciekawy gdyż przedstawia w jak bardzo wyimaginowanym świecie znajdował się führer pod koniec swojego życia - krótko mówiąc, nawet wtedy wydawało mu się, że jest w stanie jeszcze wygrać wojnę.

Das Experiment czyli Eksperyment
Thriller oparty na eksperymencie psychologicznym nazwanym "Stanford Prison Experiment" - czyli podział ochotników na dwie grupy: strażników i więźniów. Nie będę pisał co działo się dalej, żeby nie zdradzić fabuły. Natomiast potem widziałem wersję amerykańską filmu (remake filmu niemieckiego) z 2010 roku i moim zdaniem jest zdecydowanie gorsza od oryginału niemieckiego. Przede wszystkim wersja amerykańska jest dużo bardziej spłycona, natomiast w wersji niemieckiej dużo więcej jest elementów psychologi, można powiedzieć film jest bardziej ambitny. Zresztą, może to być kolejny dowód na to, że można zrobić dobre europejskiej kino, a przynajmniej znacznie lepsze od amerykańskiego.

Herz aus Glas czyli Szklane serce
Film Wernera Herzoga. Dosyć trudny ale na pewno godny uwagi. Ciekawa ścieżka dźwiękowa.

Odp: Najlepszy film niemiecki 6 lata, 6 mies. temu #34

• DarekCz
  • Senior Boarder
  • Oklaski: 1
Nie mam wątpliwości, że kino europejskie jest o niebo lepsze od amerykańskiego. A ich przeróbki czy adaptacje filmów europejskich to niemal zawsze wersja spłycona i skomercjalizowana.
Natomiast tego filmu Herzoga nie widziałem.

Odp: Najlepszy film niemiecki 6 lata, 4 mies. temu #65

• arikson
  • Fresh Boarder
filmy niemieckie są bardzo dobre - widziałem ich dość sporo. najbardziej spodobał mi się jednak upadek - moim zdaniem doskonałe kino

Odp: Najlepszy film niemiecki 4 lata, 5 mies. temu #228

A ja oglądałam dosyć niedawno niemiecki film "Das Boo" i muszę przyznać, że był naprawdę świetny
Byłam również na jakimś niemieckim filmie w kinie, opowiadał on o losach pewnego DJ, ale tytułu niestety nie pamietam ;/

Odp: Najlepszy film niemiecki 3 lata, 2 mies. temu #394

• Sandra
  • Fresh Boarder
Zgadzam się, b. dobry film!
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.45 sekundy